Pozývame vás na Dobrostretko!

Stretnutie s angažovanými a aktívnymi občanmi Trnavského kraja sa uskutoční v trnavskom Leháre dňa 13.6.2023. Hovoriť sa bude najmä o Týždni dobrovoľníctva, ale aj iných dobrovoľníckych ponukách, vďaka ktorým si môžu ľudia s veľkým srdcom vyskúšať dobrovoľnícku prácu, spoznať výnimočných ľudí a pomôcť tam, kde je to práve potrebné.

V máji sme usporiadali pod názvom Dobroraňajky stretnutie s organizáciami, ktorým záleží na rozvoji dobrovoľníctva v Trnavskom kraji. Dobrostretkom, ktoré sa uskutoční už 13.6.2023, pokračujeme v sérii neformálnych stretnutí, na ktorých sa bude hovoriť o dobrovoľníctve, činnosti centra ako i o aktuálnych dobrovoľníckych ponukách.

Práve dobrovoľnícke ponuky budú hlavnou témou Dobrostretka s ľuďmi ochotnými pomáhať a tráviť svoj čas zmysluplne. Hovoriť sa bude najmä o Týždni dobrovoľníctva, ktorý sa tento rok uskutoční v novom termíne - od 23. júna do 29. júna 2023 pod heslom ZAČNIME LETO DOBROM.

Ústrednou témou tohtoročnej kampane Týždeň dobrovoľníctva sú obyčajní ľudia, ktorí môžu ukázať svoju silu a moc vo svojom okolí niečo zmeniť a stať sa tak hrdinami vo svojej komunite. Lebo práve veľké zmeny načínajú malými činmi. Cieľom stretnutia s aktívnymi ako i potenciálnymi dobrovoľníkmi je preto dať im možnosť stať sa hrdinami vo svojej komunite a pomáhať prostredníctvom aktivít, ktoré centrum pripravilo spolu so svojimi partnerskými organizáciami pracujúcimi s dobrovoľníkmi.

Sú nimi napríklad záchrana hradu Dobrá Voda či Korlátko. Dobrovoľníci ďalej budú môcť rozdávať objatia zadarmo na podujatí Hug Day v Senici, vdýchnuť nový život starému oploteniu SOŠ strojníckej v Skalici, stretnúť sa s medzinárodnými dobrovoľníkmi a dozvedieť sa ako prepojiť dobrovoľníctvo s cestovaním či podať pomocnú ruku pri organizačnom zabezpečení Dňa rodiny v Piešťanoch, rozlúčke so školským rokom organizovanej pre deti ohrozené sociálnym vylúčením v Trnave, Letnom Barter Markete trnavskej Baterkárne alebo pri príprave amatérskych adrenalínových pretekov HECNI SA na Kunovskej priehrade.

Odprezentované budú aj ponuky zverejnené na oficiálnom webe dobrovoľníckeho centra (www.dobrovolnickecentrumtt.sk), ktoré ponúkajú možnosť realizácie sa pre dobrú vec tým, ktorí chcú pomáhať aj mimo Týždňa dobrovoľníctva.

Ak sa teda chcete dozvedieť viac o našich ďalších aktivitách, o dobrovoľníctve ako takom či organizáciách pracujúcich s dobrovoľníkmi v rámci nášho kraja, príďte za nami v utorok 13.júna do Lehára.

Partnerom podujatia je Trnavský samosprávny kraj a Krajská inovačná rozvojová agentúra.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram