Týždeň dobrovolníctva 2023

Heslom 15. ročníka Týždňa dobrovoľníctva, ktorý sa uskutočnil v termíne od 23. júna do 29. júna 2023, bolo ZAČNIME LETO DOBROM. Spolu s mnohými dobrovoľníkmi a dobrovoľníckymi organizáciami v Trnavskom kraji, ktorí mali silu a moc niečo zmeniť, sme tak leto naštartovali leto dobrými skutkami.

Dobrovoľníci sa budú mohli zapojiť do záchrany hradu Dobrá Voda či Korlátko, rozdávať objatia zadarmo na podujatí Hug Day v Senici, vdýchnuť nový život starému oploteniu SOŠ strojníckej v Skalici, stretnúť sa s medzinárodnými dobrovoľníkmi a dozvedieť sa ako prepojiť dobrovoľníctvo s cestovaním či podať pomocnú ruku pri organizačnom zabezpečení Dňa rodiny v Piešťanoch a Rozlúčke so školským rokom organizovanej pre deti ohrozené sociálnym vylúčením v Trnave.

Trnavská Baterkáreň si pre dobrovoľníkov pripravila hneď dve ponuky, a to pomoc v reuse centre a výpomoc na výmennom podujatí Letný Barter Market. Prihlásení dobrovoľníci si tak mohli vyskúšať manuálnu prácu pri preberaní prinesených vecí a predmetov, ale i dať priestor svojej kreativite pri tvorbe vidí a fotografií z podujatia.

Hecli sa a prišli pomôcť s prípravou amatérskych adrenalínových pretekov HECNI SA na Kunovskej priehrade. Práce bolo naozaj dosť – chystala sa trať, prekážky, rôzne nápisy, delili tričká a čelenky, viazali medaily, ale najmä na dobrovoľníkov čakalo veľké množstvo skvelej zábavy!

Počas tohto týždňa sa v rámci nášho Trnavského kraja zapojilo 417 dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, ktorí spolu odpracovali 6770 dobrohodín. To v prepočte na ekonomickú hodnotu práce predstavuje vyše 36 tisíc eur venovaných dobrovoľníctvu!

Naše poďakovanie za ich čas je však nevyčísliteľné.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram