Staň sa hrdinom počas Týždňa dobrovoľníctva

Heslom 15. ročníka Týždňa dobrovoľníctva, ktorý sa tento rok uskutoční v novom termíne - od 23. júna do 29. júna 2023, je ZAČNIME LETO DOBROM. Aj ty môžeš naštartovať dobrom a stať sa hrdinom, ktorí má silu a moc niečo zmeniť.

Veľké zmeny načínajú malými činmi! A my v dobrovoľníckom centre veríme, že každý z nás môže aj napríklad v rámci Týždňa dobrovoľníctva ukázať svoje schopnosti a vo svojej komunite niečo zmeniť k lepšiemu.

Teší nás, že sa nám vďaka našej neúnavnej práci za prvý rok fungovania nášho centra podarilo nadviazať partnerskú spoluprácu s mnohými  skvelými organizáciami pracujúcimi s dobrovoľníkmi v rámci nášho kraja. Aj vďaka nim sme tak mohli pripraviť pre našich budúcich hrdinov v regióne množstvo zaujímavých dobrovoľníckych ponúk, prostredníctvom ktorých si môžu vyskúšať dobrovoľníctvo na vlastnej koži.

Dobrovoľníci sa budú môcť zapojiť do záchrany hradu Dobrá Voda či Korlátko, rozdávať objatia zadarmo na podujatí Hug Day v Senici, vdýchnuť nový život starému oploteniu SOŠ strojníckej v Skalici, stretnúť sa s medzinárodnými dobrovoľníkmi a dozvedieť sa ako prepojiť dobrovoľníctvo s cestovaním či podať pomocnú ruku pri organizačnom zabezpečení Dňa rodiny v Piešťanoch a Rozlúčke so školským rokom organizovanej pre deti ohrozené sociálnym vylúčením v Trnave.

Trnavská Baterkáreň si pre dobrovoľníkov pripravila hneď dve ponuky, a to pomoc v reuse centre a výpomoc na výmennom podujatí Letný Barter Market. Prihlásení dobrovoľníci si budú môcť vyskúšať manuálnu prácu pri preberaní prinesených vecí a predmetov, ale i dať priestor svojej kreativite pri tvorbe vidí a fotografií z podujatia.

Hecnúť sa a prísť pomôcť s prípravou amatérskych adrenalínových pretekov HECNI SA, ktoré už 1.7. vypuknú na Kunovskej priehrade, budú môcť dobrovoľníci počas celého týždňa od 26.júna 2023. Práce bude naozaj dosť - bude potrebné chystať trať, prekážky, rôzne nápisy, deliť tričká a čelenky, viazať medaily, ale najmä na dobrovoľníkov čaká veľké množstvo skvelej zábavy!

Všetky ponuky sú zverejnené od 1.6.2023 na oficiálnom webe www.tyzdendobrovolnictva.sk.

V poradí už 15. ročník národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva zorganizovala Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií spolu s krajskými dobrovoľníckymi centrami: Bratislavské dobrovoľnícke centrum, Centrum dobrovoľníctva Banská Bystrica, Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja, Nitrianske centrum dobrovoľníctva, Prešovské dobrovoľnícke centrum a Žilinské dobrovoľnícke centrum.

Partnerom v Trnavskom kraji je Trnavský samosprávny kraj, Krajská inovačná rozvojová agentúra a Trnavské rádio.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram