Slávnostne sme zahájili činnosť nášho centra

Dňa 22.9.2022 sa v Dome hudby Mikuláša Schneidera-Trnavského uskutočnilo podujatie Dobrodeň, v rámci ktorého sme oficiálne zahájili činnosť Dobrovoľníckeho centra Trnavského kraja.

Počas, pre nás pilotného, Týždňa dobrovoľníctva sme na podujatí Dobrodeň uviedli naše dobrovoľnícke centrum slávnostne do pohybu. Bol vyvrcholením Týždňa dobrovoľníctva v našom kraji a pre nás aj čosi ako oficiálny štart činnosti.

Vyskladanie loga nášho centra symbolizovalo nielen zahájenie našej činnosti, ale, ako pevne veríme, aj začiatok úspešnej spolupráce s Trnavský samosprávny kraj a Krajská inovačná rozvojová agentúra. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili na tomto slávnostnom akte, predovšetkým však predsedovi TTSK, Jozefovi Viskupičovi a Viktorovi Marošimu, riaditeľovi KIRA.
V rámci podujatia sa uskutočnila aj diskusia s názvom Benefity dobrovoľníctva. Bola zameraná na pozitíva dobrovoľníckej práce motivujúce angažovaných ľudí k dobrovoľníctvu, o ktorých hovorila výkonná riaditeľka Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií, Dominika Hradiská, skaut a podpredseda Výboru pro EU Rady vlády pro mimovládne neziskové organizácie, Pavol Trantina, Simona Hlaváčová - aktivistka a zakladateľka občianskeho združenia SaUvedom a ich predajne Baterkáreň a Marek Štítny, aktivista, zakladateľ občianskeho združenia Senica 2.0.
Záznam z tejto diskusie si môžete pozrieť na našom YouTube kanále (link na video tu).

V rámci diskusie s neziskovými organizáciami sme hovorili o ich potrebách, možnostiach podpory zo strany nášho centra a spoločných víziách budúcej spolupráce. Rozprávali sme sa o tom, čo neziskové organizácie pracujúce s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami potrebujú a ako im môžeme pomôcť. Spoločne sme zadefinovali niekoľko okruhov. Naďalej sme však otvorení prijímať ďalšie nápady, diskutovať o vašich potrebách a vytvárať priestor na ich realizáciu a napĺňanie. Neváhajte nás preto kontaktovať, radi sa s Vami stretneme a podiskutujeme.
Na Trhu dobrovoľníctva sa predstavili neziskové organizácie ako Dobrovoľnícka civilná ochrana o.z.Trnavská arcidiecézna charitaSenica 2.0 o.z.Učiaca sa Trnava /Lifestarter o.z., Trnavská Klubovňa CVC Trnava, Študentský ParlamentKlub Detskej Nádeje o.z.SaUvedom o.z. – Baterkáreň, ako i Participatívny rozpočet Trnavskej župy. Sme presvedčení, že ste sa mnohé dozvedeli, že zúčastnené organizácie získali do svojich radov nejedného dobrovoľníka a že sme vytvorili priestor na sieťovanie sa aktívnych neziskových organizácií v Trnavskom kraji.

Veľmi nás potešila odozva neziskových organizácií, ako aj dobrovoľníkov či širokej verejnosti a môžeme konštatovať, že už teraz evidujeme ľudí a organizácie, ktoré sa nám hlásia do budúceho ročníka Týždňa dobrovoľníctva. Veríme, že aj vďaka nim vytvoríme fungujúcu sieť dobrovoľníkov a neziskových organizácií v rámci Trnavského kraja, kde si budeme navzájom nezištne pomáhať.

Viac o priebehu podujatia Dobrodeň sa dozviete aj v krátkych správach Mestskej televízie Trnava a prostredníctvom dobrých správ z regiónu Trnavského rádia.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram