Dobrovoľník sa na klube náhradných rodín pravidelne, raz za mesiac, stretáva s deťmi z náhradných rodín. Kluby sú stretnutia náhradných rodín a rodičov, ktorí spolu zdieľajú výzvy aj radosti náhradného rodičovstva. Zaškolení dobrovoľníci v tíme alebo v tandemovej spolupráci pripravujú program pre skupinu detí v čase, keď ich rodičia majú samostatný program.

Pridaj sa k dobrovoľníkom na kluby náhradných rodín. Trávením zmyslupného času s deťmi na kluboch a nadviazaním vzťahu s nimi sa môžeš stať ďalšou osobou v ich živote, ktorej môžu dôverovať.

Ponuka je na dlhodobé dobrovoľníctvo, ktorého cieľom je tráviť s deťmi z adoptívnych a pestúnskych rodín spoločný plnohodnotný čas, zatiaľ čo sa ich rodičia sa na klube venujú témam, ktoré ich spájajú. Na kluby chodia deti s podobným príbehom a klub je pre nich bezpečným miestom, kde vznikajú medzi deťmi dlhodobé kamarátstva.

Čo mi dobrovoľníctvo môže dať?

Ak Vás ponuka zaujala, napíšte nám na lucia.angelovicova@navrat.sk a dohodneme sa na úvodnom stretnutí pre uchádzačov o dobrovoľníctvo.

Viac informácií na Dobrovoľníci | Návrat o.z. (navrat.sk)

Hľadáme aktívnych človiečikov, ktorí by nám pomohli na rôznych typoch podujatí – či už interných – t.j. podujatiach, ktoré sa konajú u nás podľa programu alebo podujatiach, na ktorých sa my a náš tím zúčastníme.🙂

Pomoc na interných podujatiach pozostáva z jednoduchej pomoci našim lektorkám – t.j. príprava podujatia, podpora priamo počas kurzu – napr. šitia. Naučíš sa tak viesť kurzy a prípadne novú zručnosť.🙂


Pomoc na externých podujatiach pozostáva z pomoci pri príprave stánku či workshopu/swapu, ktorý organizujeme na danom mieste.

Napríklad v máji 2024 potrebujeme pomoc na Trnavskom rínku, na Almara markete, na veľkom dobrovoľníckom podujatí u nás v Baterkárni (tu treba vedieť po anglicky).

Ponúkame príležitosť pre 12 SLOVENSKÝCH motivovaných dobrovoľníkov v letnom tímovom dobrovoľníckom projekte „AINTA: POZVÁNKA KONAŤ“ v Ioannine, Grécko.

🗓 TERMÍNY DOBROVOĽNÍCTVA: 16.06 -11.08.2024

DEŇ PRÍLETU: 16.06.2024

DEŇ ODLETU: 11.08.2024

VEK ÚČASTNÍKOV: 18-30 rokov

🏆 Pripravte sa na skutočnú zmenu v životoch utečencov s naším projektom!

Nie sme tu len preto, aby sme sa dozvedeli o ich problémoch – vyhŕňame si rukávy, aby sme boli silou pozitívnej zmeny. Spoločne vybudujeme podpornú komunitu, ktorá presadzuje blahobyt a sociálne začlenenie utečencov a podporuje solidaritu v celej EÚ. Tým však nekončíme – prostredníctvom dynamických, praktických aktivít pretvárame naše vlastné návyky a zručnosti, a to všetko pri presadzovaní povedomia o zdraví a životnom prostredí. Ako dobrovoľníci budeme v popredí podpory zapojenia mládeže do spoločnosti a budeme šíriť posolstvo, že každý, bez ohľadu na pôvod, si zaslúži šancu prosperovať a prispievať k našim miestnym komunitám.

Pridajte sa k nám na tejto inšpiratívnej ceste a vytvorme svet, do ktorého patrí každý!

Viac info na našej webstránke v sekcii "Zapoj sa".

Radi by sme vám ponúkli príležitosť pre 1 mladého človeka (vo veku 18-30 rokov) stať sa EZS dobrovoľníkom v našom tíme v Youth for Equality.

Ponuka je platná od jari 2023 na dobu do 10 mesiacov. Vybraný dobrovoľník získa mesačné vreckové, príspevok na stravu a ubytovanie. Hlavnou náplňou práce je spolupráca na medzinárodných projektoch a výpomoc s organizáciou lokálnych podujatí. Preto je dôležité, aby ovládal anglický jazyk aspoň na hovorovej úrovni a mal dostatočnú časovú voľnosť dochádzať každý deň do nášho officu v centre Trnavy. Výhodou je záujem o témy neformálneho vzdelávania, aktívneho občianstva a environmentalistiku. 

Je to výborná príležitosť získať skúsenosti s projektovým manažmentom, organizačné a komunikačné zručnosti, rozvíjať svoje talenty a pracovať s mládežou.

Prihláška je otvorená do 30.01.2023, pohovory s vybranými kandidátmi budú prebiehať v priebehu januára.

Vďaka potravinám a hygienickým pomôckam z Najväčšej potravinovej zbierky Tesco dokáže Charita pomáhať tisíckam ľudí v núdzi. Teraz potrebujeme TEBA, aby bola zbierka úspešná aj tento rok.

Potravinová zbierka sa uskutoční v dňoch v dňoch 23. do 25. novembra. Zapoj sa do zbierky ako dobrovoľník a postav sa s nami do stánkov v predajniach Tesco. Prispej tak svojou trochou k tomu, aby sme vyzbierali potreby pre ľudí, ktorí sú v zlej životnej situácii.

Vyber si zo zoznamu predajňu v tvojom okolí, následne ťa budeme kontaktovať a dohodneme sa na podrobnostiach.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram