Do Baterkárne sa konečne vracia obľúbený knižný klub! Ľúbiš knihy a diskusie o knihách? Ber to ako znamenie, pretože hľadáme Koordinátora knižného klubu. Tvojou úlohou bude Klub zorganizovať (komunikácie, prihlasovanie účastníkov, nadstavenie pravidelnosti a pravidiel knižného klubu a i.) a viesť.

Pridaj sa k nám na 5-ty ročník festivalu nezávislého profesionálneho divadla Fokus – Pokus.

Náplň práce dobrovoľníkov na festivale

Koho hľadáme

Požiadavky 

Prečo si vybrať nás

Ak máš rád*rada divadelné umenie a chceš si vyskúšať ako funguje zákulisie festivalu, si pre nás ako stvorený*á. Tvoja kreativita u nás neostane nevypočutá. Radi sa zlepšujeme a prehodnocujeme ako festival funguje. Vo festivalovom tíme máme viacero osôb, ktoré svoje pôsobenie v kultúre začínali na dobrovoľníckych pozíciách. Dobrovoľníctvo u nás ťa môže motivovať meniť aj svoje okolie k lepšiemu. 
Výhody

Dodatočné informácie

Privítame každú pomocnú ruku. Ak máš čas na konci leta a rád*rada sa zapojíš kreatívne či inak na našom festivale smelo napíš. Stiahni so sebou aj kamošov, o ktorých vieš, že by ich táto ponuka mohla zaujímať a majú čas v rozmedzí konania festivalu 31. 8. – 3. 9. 2023.
Budeme radi, ak nám vyplníš dotazník TU


Tešíme sa na teba!

Milé dobrovoľníčky a dobrovoľníci, 

Máme pre dvoch z Vás ponuku dobrovoľníčenia na festivale CIBULAFEST, Holíč 21.- 23. júl 2023, v časoch od 10:00 do 20:00. Konkrétne ide o pomoc v informačno-náborovom stánku celoslovenskej verejnoprospešnej kampane "MATE SLINU?", ktorú organizuje nadácia KVAPKA NÁDEJE na podporu Národného registra darcov kostnej drene SR. 

Cieľom kampane "MATE SLINU?" je informovať a edukovať širokú verejnosť o problematike onkologických ochorení krvotvorba (napr. leukémia) a motivovať čo najviac dobrovoľníkov, na prihlásenie sa do databázy potenciálnych darcov krvotvorných buniek. 

Požiadavky: Keďže ide o informačno-náborovú kampaň, je potrebná komunikatívnosť, asertivita a schopnosť zapamätať si a reprodukovať základné informácie o kampani. Dobrovoľníci budú poučení a zaškolení. Nakoľko ide o kampaň realizovanú na kultúrno-spoločenskom podujatí, kde môžu prísť dobrovoľníci do styku s rôznymi osobami, je dôležité aby boli schopní zvládať vypäté a stresujúce situácie. Dobrovoľníci zastupujú charitatívnu kampaň celoslovenského významu, ako aj Nadáciu Kvapka Nádeje a Národného registra darcov kostnej drene SR, preto je nevyhnutné aby svojim výzorom a správaním nepoškodzovali ich dobré meno. Dobrovoľníci musia byť schopní dopraviť sa do miesta konania podujatia a následne domov.

Čo dostanete ako benefit? Dobrovoľníci dostanú denný príspevok na stravu a pitný režim vo výške 20,- EUR/osoba/ deň. Dobrovoľníci dostanú propagačné tričko kampane, v ktorom budú počas podujatia oblečení a ktoré im po ukončení podujatia zostane ako darček - Informačný stánok bude v prevádzke do zotmenia a následne si dobrovoľníci budú môcť užiť festivalový večerný program podľa vlastného uváženia.

O vytvorení živých klubovní, kde bude môcť mládež zmysluplne tráviť čas po vyučovaní, sme v Trnave snívali dlho. Náš fokus je najmä na deti a mládež od 13 rokov. Túto vekovú kategóriu vnímame ako najcitlivejšiu v oblasti nadväzovania vzťahov a rozvíjania sa.

Náplň práce dobrovoľníkov v klubovni

Koho hľadáme

Požiadavky 

Prečo si vybrať nás

Pohodová hudba, v kuchynke klokoce voda na čaj, všade tulivaky a okolo teba je kopec mladých ľudí, čo hrajú kalčeto alebo len tak debatujú pri stole či na balkóne. Tak vyzerá atmosféra našich klubovní, kde hľadáme dobrovoľníkov

Výhody

Dodatočné informácie

Ak máš časové okno vo svojom dennom režime, viac ako 16 rokov a chuť venovať sa zmysluplnej práci s mládežou, vymýšľať s nimi aktivity a priučiť sa tvorbe a naplneniu projektov, vyplň túto ponuku.

Hľadáme viacero ľudí,  aby sme časovo pokryli prevádzku klubovne, takže ak máš kamošov a známych, čo ich baví takýto komunitný život a chcú trochu prispieť svojimi nápadmi, pošli im túto ponuku. Budeme sa tešiť.

© 2023 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram