Pohodová hudba, v kuchynke klokoce voda na čaj, všade tulivaky a okolo teba je kopec mladých ľudí, čo hrajú kalčeto alebo len tak debatujú pri stole či na balkóne. Tak vyzerá atmosféra naše klubovne v Modranke, kde hľadáme dobrovoľníkov.

Stredoškoláci si už od prvého dňa začali písať svoj prvý projekt na záhradu, druhostupniari zo ZŠ si zas vytvorili projekty o tomako by priestor mohol vyzerať, aby sa v ňom cítili príjemne a bol naozaj komunitný. Klubovňaje v súčasnosti  otvorená 2-3 krát do týždňa a má už svojich pravidelných návštevníkov. Po vyučovaní si tu tínedžeri  rozvíjajú vzťahy pri hraní kalčeta, kariet, twisteru či ping pongu. Počas týchto stretnutí a hier vždy sa preberá aj nejaká téma participácie -  spoločné pravidlá klubovne, činnosť, poriadok,  zariaďovanie priestorov, záhrada.  Mladí ľudia si už vybavili kuchynku, spoločne vybrali základné spotrebiče, učia sa upratovať si po sebe a zútulňovať si prostredie. Najnovším prírastkom do klubovne sú pohodlné tulivaky. 

O vytvorení živých klubovní, kde bude môcť mládež zmysluplne tráviť čas po vyučovaní, sme v Trnave snívali dlho. Náš fokus je najmä na deti a mládež od 11 rokov. Túto vekovú kategóriu vnímame ako najcitlivejšiu v oblasti nadväzovania vzťahov a rozvíjania sa.

Prvá trnavská klubovňa získala trvalú adresu v Modranke, kde sme jej uvoľnili  miestnosti na poschodí v kultúrnom dome.   

Ak máš časové okno vo svojom dennom režime, viac ako 16 rokov a chuť venovať sa zmysluplnej práci s mládežou,  vymýšľať s nimi aktivity a priučiť sa tvorbe a naplneniu projektov,  vyplň kratučký kick - off dotazník na miesto dobrovoľníka. 

Náplň práce dobrovoľníkov v klubovni

Požiadavky 

Výhody

Čo sa nám s tvojou pomocou podarí zmeniť / zlepšiť... 

Po rozbehnutí komunitného priestoru v Modranke sa plánujeme presunúť v Trnave medzi paneláky a vytvoriť niečo podobné i pre ľudí na Družbe, ktorých potreby sme už tiež zisťovali v dotazníku. 

© 2023 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram