KIRATON 3.0 na podporu a rozvoj dobrovoľníctva

Už 22. až 23.septembra organizujeme v spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou a Trnavským samosprávnym krajom 24-hodinový hackaton zameraný na podporu a rozvoj dobrovoľníctva.

Krajská inovačná a rozvojová agentúra v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom a našim centrom pripravuje už tretí ročník úspešného 24-hodinového hackathonu s názvom Kiraton.

Témou tohtotočného Kiratonu je podpora a rozvoj dobrovoľníctva, ktorou aktívne nadväzujeme na spoluprácu s KIRA, s ktorou sme v minulom roku uzavreli Memorandum o spolupráci s cieľom posilnenia rozvoja dobrovoľníctva v kraji. Premiérovo sa tohtoročný Kiraton uskutoční v priestoroch zrekonštruovanej priemyselnej pamiatky Elektrárňa Piešťany, a to 22. až 23. septembra 2023.

V 24-hodinovom hackathone s názvom Kiraton, budú prihlásené tímy hľadať riešenia na vytváranie podmienok pre dlhodobý, efektívny a systematický rozvoj spoločnosti, regiónu, ale aj samotných dobrovoľníkov. Pôjde pritom o nasledovné oblasti:

  • aktívna podpory dobrovoľníkov,
  • vybudovanie funkčných a dostupných komunikačných kanálov,
  • realizácia vzdelávacích aktivít,
  • dlhodobý dobrovoľnícky program,
  • vytvorenie informačno-komunikačnej platformy pre rozvoj firemného dobrovoľníctva.

Počas podujatia budú účastníkom k dispozícii odborní mentori - zástupcovia našich partnerských organizácií z neziskového sektora, verejnej správy i akademickej obce. Samozrejmosťou bude aj priestor na prácu i náležitý odpočinok, chutné občerstvenie a sprievodné aktivity.

Víťaz hackatonu získa finančnú odmenu vo výške 2.500 eur, a zároveň možnosť realizácie víťazného projektu vo výške maximálne 10-tisíc eur v spolupráci s KIRA.

Do Kiratonu sa môžu zapojiť záujemcovia starší ako 18 rokov, pričom prihlásiť sa môžu jednotlivci ako i tímy zložené z minimálne 3 členov. Preto aj prihlásení jednotlivci budú zaradení do tímov. Registrácia účastníkov prebieha na webovej stránke www.kiraton.sk, kde sú uverejnené aj ďalšie informácie o podujatí.

Aktuálne informácie týkajúce sa pripravovaného podujatia môžete sledovať aj na Facebooku a Instagrame.

© 2023 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram