Hľadáme hrdinov a hrdinky malých veľkých skutkov

Dobrovoľníci a dobrovoľníčky, prihláste sa na Týždeň dobrovoľníctva, ktorý sa uskutoční už v termíne od 20. do 26.mája 2024.

V tomto ročníku Týždňa dobrovoľníctva chceme dokázať, že aj malé skutky môžu byť veľkým hrdinstvom. A že spoločné malé dobro môže viesť k veľkej zmene v komunitách, spoločnosti, ale aj vo vnútri každého dobrovoľníka a dobrovoľníčky.

Vieme, že tie najmilšie činy sa často dejú nenápadne. Preto považujeme za dôležité ukázať, že dobro sa okolo nás stále koná, ľuďom záleží na svojom okolí a chcú ho pozitívne ovplyvňovať. A to dokážeme len vďaka vám, dobrovoľníkom a dobrovoľníčkam, ktorí chcú podať pomocnú ruku tam, kde je to potrebné a ktorí sa v termíne od 20. do 26.mája aktívne zapoja do Týždňa dobrovoľníctva napríklad aj v našom kraji.

Dobrovoľníci si už teraz môžu vybrať z veľkej ponuky jednorazových dobrovoľníckych aktivít, ktoré pripravujú občianske združenia, školy, centrá voľného času, knižnice, múzeá, zariadenia pre seniorov, domovy sociálnych služieb, samosprávy a ďalšie. A to na www.tyzdendobrovolnictva.sk. Záujemcovia si pritom môžu vybrať z ponuky aktivít tú, ktorá ich zaujme priamo v ich okolí, a na webe sa na ňu priamo prihlásiť. Každá aktivita je limitovaná obmedzeným počtom dobrovoľníkov a dobrovoľníčok, pričom prihlasovanie je možné najneskôr do dvoch dní pred konaním dobrovoľníckej činnosti.

Zapojiť sa tak môžete do rôznych aktivít v exteriéri, ako je záchrana hradu Dobrá Voda či čistenie kaštieľa v Seredi, natieranie lavičiek a oplotenia v Centre sociálnych služieb v Rohove, ale pomôcť môžete aj v trnavskom REUSE centre Baterkáreň či pri triedení kníh na knižný bazár v nízkoprahovom centre Trnavskej arcidiecéznej charity. Na vašu pomoc čakajú aj seniori z Holíča, ktorých môžete sprevádzať pri návšteve skalických rybníkov, či deti v rodinnom centre Bambuľkovo v Galante. A napríklad v Senici na vašu pomoc čakajú aj štvornohí miláčikovia z útulku. Výber je však ešte širší a tak neváhajte, kliknite na ponuku aktivít v Trnavskom kraji a pridajte sa k dobrovoľníkom z celého Slovenska.

Sme veľmi radi a vďační, že kampaň podporili aj známe osobnosti ako biatlonistka Ema Kapustová, herečka Anka Šišková, spisovateľ Daniel Hevier, herečka a speváčka Gizka Oňová, skupina Heľenine oči a Smola a hrušky a aj master sveta v hokeji Michal Handzuš. V Trnavskom kraji sa ambasádorkou tohto podujatia stala športová strelkyňa Danka Barteková, ako i hudobná skupina Hudba z Marsu či herci Divadla Jána Palárika v Trnave - Braňo Mosný s partnerkou Silviou Soldánovou. Všetkým, ktorí podporili toto podujatie a dobrovoľníctvo na Slovensku, ďakujeme.

Týždeň dobrovoľníctva 2024 sa koná v spolupráci s Platformou dobrovoľníckych centier a organizácií, ostatnými krajskými dobrovoľníckymi centrami a mediálnym partnerom kampane - Fun Rádio.

Partnerom v Trnavskom kraji je Trnavský samosprávny krajKrajská inovačná rozvojová agentúra a mediálny partner - Trnavské rádio.

Vidíme sa na Týždni dobrovoľníctva.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram