Sadenie stromov

Organizácia: Slovenská ornitologická spoločnosť/BirdLife Slovensko
Dátum: 16.03.2024 - 16.03.2024
Miesto: Cesta na Záruby
Počet dobrovolníkov: 10

Na Záruby v tieni stromov a za spevu vtáctva je projekt, v rámci ktorého  dosadíme 50 stromov z pôvodných druhov vyskytujúcich sa v podhorí Malých Karpát popri ceste, ktorou vedie žltá turistická značka zo železničnej stanice smerom na Záruby. Prevažovať budú staré ovocné odrody stromov, ktoré budú poskytovať turistom pri výstupe na najvyšší vrchol Malých Karpát - Záruby, nielen tieň, ale aj príjemné osvieženie, na ktorom si istotne pochutí aj početné vtáctvo.

Pridajte a spoločne skrášlime toto obľúbené miesto, ktoré bude robiť radosť všetkým výletníkom, ale aj vtáctvu.

Stretávame sa 16.3.2024 o 9:30 v blízkosti železničnej stanice Smolenice ( GPS 48.52365773955444, 17.449007645862597, viď priložený obrázok )

Prineste si občerstvenie a vodu, kto môže nech si vezme rýľ a rukavice. Na miesto sa dá pohodlne dostať aj vlakom zo Smoleníc (príchod o 10:00). Arborista David Fendrich z OZ Fándlyho záhrada Vám vysvetlí ako vysádzať a zastrihnúť novovysadené stromy.

Cieľom výsadby je podporiť tradičný podhorský ráz krajiny s postupným a plynulým prepojením lesných a nelesných biotopov a rozšírením potravných možností pre hmyz a vtáctvo. Okrem vyššie spomenutých výhod, môže vysadené stromoradie zmierniť prašnosť, ktorú spôsobuje preprava sypkého materiálu z blízkej prevádzky.

Táto výsadba je realizovaná vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti CMS Slovakia v rámci programu Sadíme budúcnosť.

Máš záujem o túto dobrovoľnícku aktivitu?

Zaregistruj sa ako dobrovoľník Prihlásiť sa
© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram