Hľadáme 3 dobrovoľníkov na víkendové podujatie šampionátu Drift King v Hornej Krupej, kde organizátori drift pretekov na profi úrovni pripravili jeho prvé kolo. Počas podujatia bude prebiehať zbierka našej nadácie pre malého pacienta, ktorý vyzbierané financie využije na financovanie intenzívnej neurorehabilitácie v rehabilitačnom centre AXIS Medical v Piešťanoch. Jedná sa konkrétne o túto prácu:

Pre dobrovoľníkov je zabezpečené občerstvenie a uhradíme aj cestovné náklady.

Ak by ste mali záujem, prosím kontaktujte nás e-mailom na jana.sabova@nadaciaaxis.sk alebo telefonicky na čísle 0915/776378.

Pozývame Vás na 1. kolo dobrovoľníckeho dňa v modelovom Centre Usmejsa - vznikne tu centrum sociálnych služieb, sociálny podnik / komunitná kaviareň, relaxačný priestor, vzdelávacia zóna s exteriérovým altánkom, komunitná záhrada a animoterapeutický priestor.

Predpokladané aktivity v tomto termíne:

Nahláste sa buď na piatok alebo sobotu 🙂

V prípade, že by ste si chceli zorganizovať firemný tímbuilding, kontaktujte koordinátora na tel. 0944247343

 

Hľadáme na jarný Trnavský rínek, ktorý sa uskutoční  v sobotu  18.5.2024, niekoľko šikovných (hlavne) rúk.

Budeme veľmi radi ak by ste sa k nám pridali ráno, počas alebo po rínku. Ale kľudne môžete byť s nami aj celý čas (od 6:00 – do cca 19:00)

Môžeš nám pomôcť pri týchto činnostiach :

-nosenie lavičiek a stolov,

-zbieranie a triedenie smetí,

-zdobenie parčíka,

-pomáhanie účinkujúcim.
Jedlo, pitie  a kamarátstvo zabezpečené.

Prosím, vyplňte priložený formulár:

https://docs.google.com/forms/d/1Mk2ZyMlZkTRC8enKN7FQ8I2dc5Co4RksLGqcUVvSuKY/edit

HĽADAME TÝCH NAJ!
Hľadáme dobrovoľnícku rozprávkovú posilu.
Hľadáme pomocné ruky, pod ktorými nám doslova vyrastie náš Lestival!
HĽADÁME DOBROVOĽNÍKOV!
Máš od 15 do 99 rokov?
Si zodpovedný, silák a nebojíš sa pomáhať, kde treba?
Ponúkame možnosť zažiť zákulisie tvorby festivalu. Baví ťa tvoriť a tráviť čas s deťmi?
Možnosť podieľať sa na príprave rozprávkového sveta?

Tak potom si to práve TY !

Na Záruby v tieni stromov a za spevu vtáctva je projekt, v rámci ktorého  dosadíme 50 stromov z pôvodných druhov vyskytujúcich sa v podhorí Malých Karpát popri ceste, ktorou vedie žltá turistická značka zo železničnej stanice smerom na Záruby. Prevažovať budú staré ovocné odrody stromov, ktoré budú poskytovať turistom pri výstupe na najvyšší vrchol Malých Karpát - Záruby, nielen tieň, ale aj príjemné osvieženie, na ktorom si istotne pochutí aj početné vtáctvo.

Pridajte a spoločne skrášlime toto obľúbené miesto, ktoré bude robiť radosť všetkým výletníkom, ale aj vtáctvu.

Stretávame sa 16.3.2024 o 9:30 v blízkosti železničnej stanice Smolenice ( GPS 48.52365773955444, 17.449007645862597, viď priložený obrázok )

Prineste si občerstvenie a vodu, kto môže nech si vezme rýľ a rukavice. Na miesto sa dá pohodlne dostať aj vlakom zo Smoleníc (príchod o 10:00). Arborista David Fendrich z OZ Fándlyho záhrada Vám vysvetlí ako vysádzať a zastrihnúť novovysadené stromy.

Cieľom výsadby je podporiť tradičný podhorský ráz krajiny s postupným a plynulým prepojením lesných a nelesných biotopov a rozšírením potravných možností pre hmyz a vtáctvo. Okrem vyššie spomenutých výhod, môže vysadené stromoradie zmierniť prašnosť, ktorú spôsobuje preprava sypkého materiálu z blízkej prevádzky.

Táto výsadba je realizovaná vďaka finančnej podpore Nadácie Ekopolis a spoločnosti CMS Slovakia v rámci programu Sadíme budúcnosť.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram