Hľadáme aktívnych človiečikov, ktorí by nám pomohli na rôznych typoch podujatí – či už interných – t.j. podujatiach, ktoré sa konajú u nás podľa programu alebo podujatiach, na ktorých sa my a náš tím zúčastníme.🙂

Pomoc na interných podujatiach pozostáva z jednoduchej pomoci našim lektorkám – t.j. príprava podujatia, podpora priamo počas kurzu – napr. šitia. Naučíš sa tak viesť kurzy a prípadne novú zručnosť.🙂


Pomoc na externých podujatiach pozostáva z pomoci pri príprave stánku či workshopu/swapu, ktorý organizujeme na danom mieste.

Napríklad v máji 2024 potrebujeme pomoc na Trnavskom rínku, na Almara markete, na veľkom dobrovoľníckom podujatí u nás v Baterkárni (tu treba vedieť po anglicky).

Pozývame Vás na 1. kolo dobrovoľníckeho dňa v modelovom Centre Usmejsa - vznikne tu centrum sociálnych služieb, sociálny podnik / komunitná kaviareň, relaxačný priestor, vzdelávacia zóna s exteriérovým altánkom, komunitná záhrada a animoterapeutický priestor.

Predpokladané aktivity v tomto termíne:

Nahláste sa buď na piatok alebo sobotu 🙂

V prípade, že by ste si chceli zorganizovať firemný tímbuilding, kontaktujte koordinátora na tel. 0944247343

 

Ponúkame príležitosť pre 12 SLOVENSKÝCH motivovaných dobrovoľníkov v letnom tímovom dobrovoľníckom projekte „AINTA: POZVÁNKA KONAŤ“ v Ioannine, Grécko.

🗓 TERMÍNY DOBROVOĽNÍCTVA: 16.06 -11.08.2024

DEŇ PRÍLETU: 16.06.2024

DEŇ ODLETU: 11.08.2024

VEK ÚČASTNÍKOV: 18-30 rokov

🏆 Pripravte sa na skutočnú zmenu v životoch utečencov s naším projektom!

Nie sme tu len preto, aby sme sa dozvedeli o ich problémoch – vyhŕňame si rukávy, aby sme boli silou pozitívnej zmeny. Spoločne vybudujeme podpornú komunitu, ktorá presadzuje blahobyt a sociálne začlenenie utečencov a podporuje solidaritu v celej EÚ. Tým však nekončíme – prostredníctvom dynamických, praktických aktivít pretvárame naše vlastné návyky a zručnosti, a to všetko pri presadzovaní povedomia o zdraví a životnom prostredí. Ako dobrovoľníci budeme v popredí podpory zapojenia mládeže do spoločnosti a budeme šíriť posolstvo, že každý, bez ohľadu na pôvod, si zaslúži šancu prosperovať a prispievať k našim miestnym komunitám.

Pridajte sa k nám na tejto inšpiratívnej ceste a vytvorme svet, do ktorého patrí každý!

Viac info na našej webstránke v sekcii "Zapoj sa".

Do Baterkárne sa konečne vracia obľúbený knižný klub! Ľúbiš knihy a diskusie o knihách? Ber to ako znamenie, pretože hľadáme Koordinátora knižného klubu. Tvojou úlohou bude Klub zorganizovať (komunikácie, prihlasovanie účastníkov, nadstavenie pravidelnosti a pravidiel knižného klubu a i.) a viesť.

O vytvorení živých klubovní, kde bude môcť mládež zmysluplne tráviť čas po vyučovaní, sme v Trnave snívali dlho. Náš fokus je najmä na deti a mládež od 13 rokov. Túto vekovú kategóriu vnímame ako najcitlivejšiu v oblasti nadväzovania vzťahov a rozvíjania sa.

Náplň práce dobrovoľníkov v klubovni

Koho hľadáme

Požiadavky 

Prečo si vybrať nás

Pohodová hudba, v kuchynke klokoce voda na čaj, všade tulivaky a okolo teba je kopec mladých ľudí, čo hrajú kalčeto alebo len tak debatujú pri stole či na balkóne. Tak vyzerá atmosféra našich klubovní, kde hľadáme dobrovoľníkov

Výhody

Dodatočné informácie

Ak máš časové okno vo svojom dennom režime, viac ako 18 rokov a chuť venovať sa zmysluplnej práci s mládežou, vymýšľať s nimi aktivity a priučiť sa tvorbe a naplneniu projektov, vyplň túto ponuku. Pridať sa k nám môžeš kedykoľvek v priebehu roka.

Hľadáme viacero ľudí,  aby sme časovo pokryli prevádzku klubovne, takže ak máš kamošov a známych, čo ich baví takýto komunitný život a chcú trochu prispieť svojimi nápadmi, pošli im túto ponuku. Budeme sa tešiť.

© 2024 Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram